Click aici »

Bona in America

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Tara
United States
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Menaj/Babysitter
Data introducerii
02-07-2010
Data actualizare
02-07-2010

Descrierea postului

Iti doresti sa traiesti visul American!

Acum ai ocazia !

Aplica pe programul Au Pair SUA!

Programul va ofera posibilitatea de a experimenta visul American .
Veti trai cu o familie americana si va trebuie sa aveti grija de copiilor intre 40 - 45 ore/ saptamana, iar in timpul liber puteti iesi cu noii prieteni in oras - familia va va pune la dispozitie inclusiv o masina cu care sa va puteti deplasa.
Statutul dumneavoastra va fi de membra a familie , nu de bona.

Cerinte

- varsta cuprinsa intre 18-26 ani;
- cunostinte de limba engleza la un nivel conversational;
- minimul liceul absolvit;
- permis de conducere ( 90% dintre familiile americane iti pun la dispozitie masina familiei);
- sa iti placa copiii.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- bilet de avion dus-intors platit de catre familia americana;
- 4 zile de training la Washington ;
- 2 cursuri la alegere la orice colegiu/facultate din zona respectiva, platite de catre familia americana in valoare de 500 $;
- 195 $ bani de buzunar pe saptamana;
- 14 zile de vacanta platite;
- masa si cazare gratis - asigurate la o familie Americana;
- Viza J-1 valabila 13 luni ;
- Posibilitatea de extindere a programului pentru un al doilea an.