Click aici »

Barman, ospatar, general worker, busser in Marea Britanie

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
1500 EUR
Tara
United Kingdom
Oras(e)
Strainatate, Toate orasele Strainatate Toate orasele
Domeniile ofertei
Restaurant
Data introducerii
01-12-2015
Data actualizare
01-12-2015

Descrierea postului

Agentie de recrutare cu peste 10 ani experienta si autorizata de ITM (Inspectoratul Teritorial de Munca), cauta persoane interesate sa lucreze in UK prin programul Work Experience.

Programul (contractele) sunt pe 12 luni, iar ulterior absolvirii programului puteti prelungi contractul si sederea in UK.

Pozitie: barman, ospatar, general worker, busser, personal curatenie. Toate pozitiile sunt rotative (veti fi rotit prin mai multe departamente).

Cum lucram?

1- raspundeti la acest email cu un CV actualizat si solicitati interviu
2- dupa interviul de selectie, achitati rata 1
3- primiti oferta la hotel
4- achitati diferenta de taxa la colegiu
5- se pleaca din Romania direct la plasament
6- la sosire in UK: nu vi se cere depozit de cazare, nu vi se cere plata chiriei in avans, primiti scrisoare de adresa pentru a putea obtine National Insurance si pentru a deschide cont bancar, nu aveti costuri cu transportul la lucru
7- plata este lunara, ulterior lunii lucrate din plata lunara vi se retine contravaloarea cazarii conform ofertei

Cazare: toate ofertele noastre vin cu o oferta de cazare. Cazarea este contra cost, la locatia job-ului sau la distanta mica de mers pe jos, camere duble (2 persoane pe camera), iar daca sunteti cuplu sunteti cazati impreuna in aceeasi camera. Cazarea include toate utilitatile si acces la internet prin WIFI. Costul cazarii este intre 50 -70lire/saptamana (unele oferte vin si cu cazare gratuita) cu utilitatile incluse si cu cele 3 mese pe zi.
Transport local: nu sunt costuri cu deplasarea la plasament (job), cazarea fiind aproape sau in cadrul hotelului.

Se garanteaza minim 35 ore/saptamana + ore suplimentare, se poate ajunge si la 60 ore lucrate in functie si de dvs.

Cerinte

- varsta 18 - 35 ani
- limba engleza nivel conversational
- expereinta minim 3 luni in hotel/restaurant subway, serviciu clienti
- nu trebuie sa fiti student si programul nu e conditionat de studii si experienta
- stare medicala buna
- fara cazier
- capacitatea de a finanta programul (gasiti detalii despre costuri pe site-ul firmei)
- se accepta si cupluri/grupuri de prieteni

Oferta (bonusuri, beneficii)

-primiti plasament pe 12 luni anterior plecarii din Romania
-imbunatatirea cunostintelor de limba Engleza
-obtineti un job in cadrul programului si cu scopul obtinerii diplomei de calificare
-asistenta in vederea obtinerii NINO
*asistenta in vederea deschiderii contului bancar la sosire in UK
-obtinerea certificatului de calificare Work Experience si doua scrisori de recomandare
-cursuri online de limba Engleza
-suport local pe perioada sederii in UK,
-se poate pleca in cuplu/grupuri de prieteni
-concediu platit

Intrebari si raspunsuri:
- cu cat sunt platit (a)? incepeti de la 6.7 GBP/hr cel putin 1 an pentru a va familiariza cu terminologia in domeniu, a castiga experienta in UK
- primesc cazare? da, inter 50-70GBP/saptamana - depinde de oferta primita (pe intreg teritoriul Angliei)
- de cati bani am nevoie ca sa plec? 50GBP la inscriere, 370 la confirmare job si restul dupa ce sosesti in UK (sau poti plati totul din Romania cu discount- solicita detalii)+ bilet de avion+ bani de buzunar
- cat castig?

la o medie de 30 ore pe saptamana : 9880GBP/an
la o medie de 35 ore pe saptamana : 11440GBP/an
la o medie de 40 ore pe saptamana : 13000GBP/an
la o medie de 45 ore pe saptamana : 14820GBP/an

- putem sa fim plasati in grupuri? da, daca experienta este similara

Interviul de inscriere poate avea loc la sediul nostru din Cluj-Napoca sau online pe Skype.