Click aici »

Back Office Assistant

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Secretariat/Administrativ
Data introducerii
20-08-2018
Data actualizare
20-08-2018

Descrierea postului

- elaborarea, redactarea si verificarea documentelor/contractelor si situatiilor
cerute de managementul firmei;
- emitere facturi, avize de expeditie, NIR-uri;
- urmarirea si arhivarea documentelor/contractelor si registrelor finalizate;
- asigurarea legaturii cu furnizorii/clientii privind contractele in curs de
derulare;
- mentinerea unei evidente asupra stadiului de desfasurare a contractelor;
- introducerea, prelucrarea, validarea datelor referitoare la organizarea
actitivitatilor de logistica;
- trimiterea, preluarea, precum si distribuirea corespondentei;
actualizarea bazelor de date;
- asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei

Cerinte

- studii superioare finalizate/in curs de finalizare;
- capacitate de invatare si asimilare continua;
- persoana receptiva, organizata si atenta la detalii;
- punctualitate, seriozitate si responsabilitate;
- capacitate de planificare si prioritizare;
- adaptabilitate si promptitudine in rezolvarea unei sarcini de serviciu;
flexibilitate in abordarea situatiilor de lucru, capacitatea de a lucra in
echipa;
- cunostinte operare PC, MS Office (Word, Excel, PowerPoint, Outlook);
- cunoasterea limbii engleze (nivel upper-intermediate/avansat);
- experienta in sisteme de gestiune constituie un avantaj;

Oferta (bonusuri, beneficii)

- salariu competitiv;
- posibiltati de dezvoltare si promovare;
- un mediu de lucru placut, unde performanta este recunoscuta si recompensata;