Click aici »

Asistente medicale/ ingrijitoare/ menajere Austria

Nivel cariera
Scoala postliceala
Salariu oferit
Tara
Austria
Arad, Brasov, Bucuresti, Cluj-Napoca, Timisoara Arad Brasov Bucuresti Cluj-Napoca Timisoara
Domeniile ofertei
Sanatate, Menaj/Babysitter, Farmacii
Data introducerii
31-10-2011
Data actualizare
31-10-2011

Descrierea postului

Pentru ingrijitoare/ri (Pflegerinen) oferte la ingrijire varstnici salariul este intre 1100? - 1600? ?/luna luna (aici sunt inclusi si banii pt asigurarea medicala si sociala care este de 150?/luna)in functie de pflegestufe al pacientului si de nivelul dumneavoastra de limba germana si experienta ca ingrijitoare si nu in ultimul rind daca aveti sau nu certificat de ingrijitoare!

Pentru asistente/ti medicale/li la ingrijire varstnici ofertele sunt intre 1250? -1700?/luna (aici sunt inclusi si banii pt asigurarea medicala si sociala care este de 150?/luna), in functie de pflegestufe al pacientului si de nivelul dumneavoastra de limba germana si experienta ca asistenta medicala!

Pentru menajere (Haushalthilfe) salariul este intre 900? ? 1150? ?/luna (aici sunt inclusi si banii pt asigurarea medicala si sociala care este de 150?/luna).
Schimburile intre ingrijitoare se fac intre 4 si 12 saptamani, uneori si mai mult, in functie de cum doreste familia, sporadic mai avem schimburi si la 2 sau 3 saptamani!

Cerinte

Cerinte de la ingrijitoare: Pentru toate cazurile se cere ca nivelul minim de limba germana sa fie mediu, un nivel european de B1-B2 si experienta ca ingrijitoare de minim 3-6 luni!

Actele de care vom avea nevoie pentru a face Gewerbe, sunt:

-cazier judiciar in original, scos recent
-cazierul tradus in germana si legalizat
-traducere al actului de nastere
-copie buletin
-adeverinta medicala din care sa reiese starea buna de sanatate a candidatelor, in original si tradusa in germana
-diploma de ingrijitoare in original plus tradusa in germana si legalizata (daca au o astfel de diploma).

Daca candidata are deja Gewerbe (pt Austria), ne trimiteti pe linga actele cerute mai sus si:

- copie Gewerbe
- copie Ecard

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pentru toate ofertele se ofera cazare, masa si transport de 100? -160? dus intors in functie de locatia pacientului, de Landul unde locuieste in Austria.