Click aici »

Asistenta medicala & ingrijitor de bolnavi  in Austria

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Tara
Austria
Oras(e)
Alt Oras Alt Oras
Domeniile ofertei
Sanatate
Data introducerii
01-07-2010
Data actualizare
01-07-2010

Descrierea postului

Responsabilitatile dvs. ca asisten?? medical? calificat? :

? ngrijire individual? ?i integral?, adaptate la nevoile ?i dorin?ele individuale
? Crearea unei planific?ri individuale de ngrijire ?i sprijinire, documentatie ?i evaluare
? Adaptarea locuin?ei ?i planificarea modurilor de ngrijire, organizarea echipamentelor de ngrijire necesare
? Tranzi?ia de la spital napoi acas?, colaborare cu medici si terapeu?i
? Activit??ile de ngrijire special?, cum ar fi igiena personal? dificil?, schimbarea complexa a bandajelor, mobilizare
? Ajutor in sarcinile zilnice, cumparaturi, alte treburi casnice
? ntre?inerea conversa?iei si companie prin apropiere, intimitate ?i umanitate

Prin ngrijirea si consilierea mobil?, trebuie sa ntelegeti si sa satisfaceti nevoile celor n grija dvs, s? stabiliti diagnosticul, s? planuiti si s? exectuati masuri de ngrijire, toate acestea n cadrul unei echipe interdisciplinare de ngrijire.

Cerinte

Profilul dvs.:
? Diploma n domeniul ingrijirii si asisten?ei medicale ?i / sau n domeniul psihiatric
? Flexibilitate ?i capacitatea de a lucra n echip?
? Experien?? minima n domeniu
? Responsabilitate
? Disponibilitatea de a lucra n strainatate (Austria)
? Cunostin?e de limba german? ? nivel conversa?ional
? Permis de conducere B.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferta:
? posibilitatea de a-si organiza independent sub propria raspundere sarcinile
? oportunita?i de formare profesional?
? asumarea responsabilit??ii
? domeniu de activit??i diversificat
? cooperarea ntr-o echip? interdisciplinar?
? ore de lucru flexibile si n avantajul vie?ii n familie
? perioade de lucru flexibile (3 x 3 saptamani in strainatate/tara)
? transport, cazare si asisgurare medicala platite
? loc de munc? sigur si un venit regulat.