Click aici »

Asistent Social

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Non-profit/Voluntariat, Guvern/Institutii, Altele
Data introducerii
31-03-2016
Data actualizare
31-03-2016
Confidential
expirat

Descrierea postului

Responsabilitati:
Asigurarea reintegrarii familiale si socio-profesionale a beneficiarilor cu nevoi sociale sau speciale din institutie.
Identificarea nevoilor asistatilor si evaluarea acestora;
Planificarea si realizarea de interventii specifice in vederea mentinerii/reluarii legaturii cu familia de origine/largita a beneficiarului in scopul asigurarii reintegrarii familiale si socio-profesionale;

Descriere personalitate:
Persoana responsabila, serioasa, corecta, cu orientare spre sarcina, putere de concetrare, interes spre solutionarea problemelor, spirit practic, amabilitate, atentie la detalii.

Cerinte

Studii superioare si licenta in Asistenta Sociala: cerinta obligatorie;
Proficiency in Microsoft Office;
Cunoasterea limbii engleze;
Cunoaste metodele si tehnicile de interventie specifice si legislatia in domeniul protectiei sociale;
Capacitate de lucru in mod individual si in echipa;
Adaptabilitate, flexibilitate, rezistenta la stres, capacitatea de a rezolva probleme si competenta in asumarea responsabilitatii;
Capacitatea de a stabili relatii, perseverenta, toleranta, calm, responsabilitate, abilitati de comunicare interpersonala, deschidere, receptivitate la nou;
Motivatie puternica pentru munca cu persoane adulte cu handicap;
Capacitate ridicata de adaptare la cerintele postului si interes pentru perfectionare permanenta

Oferta (bonusuri, beneficii)

Posibilitate de dezvoltare profesionala
Mediu de lucru placut