Asistent/ referent logistica – pentru o companie ce activează în domeniul transporturilor

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
600 EUR
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Achizitii/Logistica
Data introducerii
29-06-2012
Data actualizare
23-08-2019

Conditii de aplicare

Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

- Preluarea comenzilor de transport ?i ntocmirea documentelor necesare;
- Supravegherea transporturilor interne ?i interna?ionale;
- Planificarea ?i urm?rirea activit??ii de aprovizionare ?i distribu?ie;
- Preluarea ?i rezolvarea eventualelor reclama?ii;
- Men?inerea leg?turii cu furnizorii;
- Colaborarea cu institu?iile vamale.

Cerinte

Avem doar cteva cerin?e pentru tine:
- studii superioare (lung? durat? ? finalizate cu examen de licen?? SAU studii n sistem Bologna ?i master absolvit/ anul doi n derulare);
- cunoa?terea unei limbi de circula?ie interna?ional? la nivel cel pu?in mediu;
- cuno?tiin?e MS Office;
- sociabilitate;
- disponibilitate de a nv??a lucruri noi ?i ini?iativ?;
- disponibilitate pentru deplas?ri n ?ar? ?i str?in?tate, pentru diferite intervale de timp.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Stabilitate la locul de munc?;
- Perfec?ionare continu? ?i posibilitatea de dezvoltare n cadrul companiei.