Click aici »

Asistent marketing

Tipul ofertei
Part Time
Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Constanta Constanta
Domeniile ofertei
Marketing
Data introducerii
07-12-2012
Data actualizare
09-02-2018

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 1 intrebari.

Descrierea postului

Promovarea produselor si serviciilor firmei, asigurand suportul tehnic si de specialitate pentru implementarea strategiei de marketing a companiei:
- identifica potentiali clienti si programeaza sesiuni de prezentare a produselor companiei;
- asigura suportul necesar in vederea realizarii materialelor si evenimentelor specificate in planul de comunicare al companiei;
- asigura respectarea regulilor de utilizare a elementelor de imagine a companiei (sigla, culori, formulare, mesaje, etc.) pe toate materialele dezvoltate sau adaptate.
- responsabil cu activitatile logistice legate de activitatea zilnica de marketing;
- realizeaza materiale de prezentare, brosuri, etc.;
- asigura realizarea si actualizarea periodica a materialelor suport specializate pe industria tinta (prezentari, referinte, descrierea solutiilor din portofoliu, website);
- asigura actualizarea permanenta a bazei de date cu referintele companiei;
- realizeaza studii de caz pentru proiectele implementate cu succes;
- executa campanii de marketing;
- intocmeste periodic revista presei;
- actualizeaza permanent continutul Website-ului companiei;

Cerinte

- abilitati excelente de prioritizare a sarcinilor;
- cunostinte de baza in domeniul IT;
- persoana dinamica, sociabila;
- bune abilitati de comunicare si relationare;
- aptitudini de comunicare verbala si scrisa.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- telefon mobil;
- laptop;
- transport asigurat.

Trimite CV