Click aici »

Asistent marketing si vanzari

Nivel cariera
Entry-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Marketing, Vanzari
Data introducerii
28-09-2007
Data actualizare
28-09-2007

Descrierea postului

Postul de asistent marketing si vanzari presupune:
- lucrul cu baze de date de produse, preturi, clienti, furnizori; si anume operare, actualizare si populare baze de date;
- intocmirea de oferte si prezentari produse;
- facturare;
- management de proiect: urmarirea si coordonarea etapelor pe care le presupune un proiect;
- activitati de cercetare si monitorizare a activitatii clientilor si a concurentei;
- promovarea brandurilor proprii;
- cunoasterea ofertei de produse si servicii;
- mentinerea relatiei cu clientii, furnizorii si partenerii

Cerinte

- cel putin o limba straina;
- carnet de conducere B
- interes pentru zona marketingului, publicitatii, al afacerilor;
- studiile de specialitate reprezinta un avantaj;
- operare PC (nivel avansat);
- nu este necesara experienta, insa la interviu dorim sa ne prezentati un portofoliu de activitati, proiecte scolare / extrascolare de coplexitate medie sau mare in care ati fost implicati, cat de mare a fost implicarea, daca s-a lucrat in echipa, cum a decurs faza de documentare, si solutiile care s-au gasit.
- Impreuna cu CV-ul va rugam sa ne prezentati o scrisoare de intentie in care sa argumentati motivele pentru care credeti ca sunteti potrivit sa ocupati acest post.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- mediu de lucru placut, dinamic;
- sansa de dezvoltare in cariera, de atingere a unor performante inalte;
- salariu atractiv;
- ocazia de a cunoaste si pune in aplicare tehnologii noi;
- bonusuri dupa gradul de implicare si responsabilitate