Click aici »

Asistent manager

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Brasov Brasov
Domeniile ofertei
Secretariat/Administrativ
Data introducerii
28-11-2011
Data actualizare
28-11-2011

Descrierea postului

a) stabile?te, organizeaz? ?i asigur? ntlnirile de lucru ale directorului general ?i ale directorului general adjunct ?i o list? cu opera?iuni zilnice;
b) prezint? la sfr?itul zilei o sintez? asupra problemelor rezolvate ?i o ordine de priorit??i pentru ziua urm?toare;
c) organizeaz? agenda ntlnirilor n ?ar? ?i str?in?tate, face rezerv?ri la hotel, etc.
d) ?ine eviden?a unor evenimente ?i anivers?ri, reactualiznd calendarul acestora, ct ?i lista cu persoanele avute n aten?ie;
e) se informeaz? asupra activit??ilor de profil din presa scris? ?i audio-vizual?;
f) prime?te, sorteaz? coresponden?a ?i o supune aten?iei directorului general iar n lipsa acestuia directorului general adjunct;
g) asigur? leg?turile telefonice;
h) ntocme?te ?i p?streaz? o bibliotec? de informa?ii utile: materiale de referin??, ghiduri, h?r?i, dic?ionare, adrese utile, legisla?ie;
i) aplic? ?i respect? normele de tehnica securit??ii muncii ?i prevenirea incendiilor, paza securit??ii sediului, securitatea documentelor aflate asupra sa, respectarea normelor legale privind disciplina n munc?;
j) respectarea prevederilor legale ?i a normelor proprii privind p?strarea secretului de serviciu.

Cerinte

a) studii superioare;
b) vechime: -
c) alte cerin?e:
- profesionale: - capacitate de organizare a activit??ii;
- abilitate de comunicare cu ?efii ierarhici superiori ?i cu toate
persoanele cu care intr? n contact;
- aptitudini: - calit??i intelectuale, inteligen??, creativitate;
- spirit critic ?i autocritic;
- ini?iativ?;
- receptivitate la nou;
- atitudini: - calit??i morale;
- seriozitate;
- cinste;
- corectitudine;
- ata?ament fa?? de societate.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Mediu de lucru tanar si competitiv
Training de specialitate
Salar format din salar fix + bonificatii in functie de realizari
Telefon de serviciu + Laptop.