Click aici »

Asistent manager

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Deva, Hunedoara Deva Hunedoara
Domeniile ofertei
Secretariat/Administrativ
Data introducerii
03-10-2010
Data actualizare
03-10-2010

Descrierea postului

* Contabilitate primara zilnic: registru de casa, deconturi cheltuieli, dispozitii de plata si incasare, fise clienti-furnizori, registrele intrari-iesiri, fise obiecte de inventar si bonuri de consum, registre jurnal
* Contabilitate primara lunar: situatia soldului la sfarsit de luna pe clienti si furnizori, centralizator diurna, tichete de masa.
* Gestiune: receptii, facturi, avize, verificarea inventarelor, stocul la sfarsit de luna pe magazia de marfuri, situatia vanzarilor lunare pe societate.
* Centralizarea si gestionarea comenzilor de la clienti prin introducerea in program si lansarea lor in fabricatie.
* Participarea la show-room-urile de prezentare.
* Evidenta livrarilor catre clienti.
* Evidenta facturilor si documentelor de plata si urmarirea incasarilor.
* Intocmirea si transmiterea comenzilor catre furnizori.
* Relatii cu banca: intocmirea si depunerea borderourilor de incasare a BO si CEC, plati OP si Internet Banking, ridicarea extraselor de cont.
* Relatii cu alte institutii: depunerea statelor de plata, declaratii lunare si registru electronic al angajatilor, intocmirea si depunerea contractelor de munca, acte aditionale la contracte de munca si decizii de incetarea a cm, intocmirea fiselor angajatilor pentru controalele anuale de sanatate, achizitionare consumabile.

Cerinte

* Absolvent studii superioare economice, marketing, relatii publice.

Trainingurile de specialitate:

* Relatii interpersonale, parteneriat in business, vanzari, organizare, administrare si munca in echipa, precum si orice experienta in aceste domenii constituie avantaj.
* Nivel avansat de operare pc - microsoft office, d-soft, internet si cunostinte de programare si retele.
* Persoana trebuie sa fie responsabila, organizata si disciplinata profesional, cu abilitati de relationare, rezistenta la stress, focalizata pe indeplinirea obiecrivelor, cu o mentalitate constructiva si pozitiva dispusa sa solutioneze satisfacator orice sutiatie profesionala, bine educata si cu un aspect ingrijit, cunoscatoare a limbii italiene si engleze.

Oferta (bonusuri, beneficii)

-pachet salarial atractiv;
-posibilitatea de a face parte dintr-o echipa de succes
-dezvoltarea continua a abilitatilor personale, prin acumularea de cunostinte noi, si aprofundarea celor vechi.