Click aici »

Asistent Manager / Secretariat

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Secretariat/Administrativ
Data introducerii
01-02-2018
Data actualizare
01-02-2018

Descrierea postului

Descrierea jobului

- activitati specifice administrative, de secretariat si contabilitate primara
- preluarea si directionarea apelurilor telefonice
- primirea vizitatorilor si anuntarea persoanelor de contact din societate
- asigurarea protocolului in cadrul intalnirilor, in conformitate cu cerintele zilnice
- preluarea, inregistrarea, indosarierea si arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea partenerilor, clientilor si a celorlalti angajati
- redactarea corespondentei de afaceri necesara desfasurarii activitatii zilnice
- asigurarea transmiterii documentelor prin posta, fax, e-mail
- actualizarea bazei de date documente
- elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de management
- asigurarea suportului administrativ.

Cerinte

Candidatul ideal
- Persoana pozitiva, dinamica, cu un simt al responsabilitatii crescut;
- O capacitate mare de adaptare la cerinte noi si invatare;
- Abilitati excelente de comunicare, prioritizare si organizare;
- Capacitate de gestionare a mai multor sarcini simultan;
- Experienta in ofertare si client service;
- Carisma si prezenta agreabila;