Click aici »

Asistent manager / back-up office

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari, Secretariat/Administrativ, Inginerie
Data introducerii
26-09-2018
Data actualizare
14-08-2019

Descrierea postului

- Lucreaza direct in ERP pentru activitatile curente;
- Mentine un dialog deschis cu clientii la telefon si email;
- Completeaza sau intocmeste documentele necesare departamentului tehnic; contracte, fise tehnice, licitatii, procese verbale, certificate;
- Realizeaza oferte tehnice, devize de service si comenzi intr-un anumit tipic;
- Centralizeaza si raspunde solicitarilor clientilor. Realizeaza traduceri tehnice in romana/engleza.

Cerinte

Cautam o persoana dinamica, perseverenta si cu dorinta de a acumula o multitudine de informatii intr-un domeniu nou. De baza este o gandire logica, corecta si punctuala. De asemenea, socializarea formala si informala este o necesitate. Noul nostru coleg trebuie sa fie atent la detalii si termene limita. Cunoasterea limbii engleze/germane este o necesitate, precum si utilizarea PC-ului: Windows, pachetul Office, baze de date, ERP.

Oferta (bonusuri, beneficii)

500-1000 euro