Click aici »

Asistent director comercial

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Botosani, Dorohoi, Suceava Botosani Dorohoi Suceava
Domeniile ofertei
Secretariat/Administrativ
Data introducerii
30-09-2009
Data actualizare
30-11-2009

Descrierea postului

Cautam pentru punctul de lucru din DOROHOI- Asistent Director Comercial.

Sarcini si atributii:
Sustine activitatea directorului comercial si ofera suportul administrativ necesar;
Analizeaza date si intocmeste rapoarte periodice de activitate;
Realizeaza corespondenta comerciala;
Mentine evidenta comenzilor clientilor de la receptie pana la livrare;
Asigurarea tuturor comenzilor clientilor la timp si in cantitatea ceruta de acestia;
Prelucreaza extrase de cont;
Asigura relatia cu furnizorii (inclusiv comenzi marfa) si firmele de transport;
Redacteaza documente;
Realizeaza situatii de vanzari.

Vor fi contactate pentru interviu numai persoanele care corespund cerintelor postului.

Cerinte

Pentru a ocupa acest post, trebuie sa indepliniti urmatoarele conditii:

-Experienta de minim 1 an in activitatea de secretariat;
-Bune cunostinte de limba italiana;
-Absolvent de studii medii administrative (studiile superioare constituie avantaj);
-Capacitatea de incadrare in termene;
-Capacitatea de a evalua si lua decizii;
-Persoana dinamica, responsabila;
-Abilitati foarte bune de organizare, planificare si control;
-Cunostinte excelente de operare calculator (MS Office- Word, Excel, Power Point);
-Limba engleza si/sau franceza la nivel de conversatie constituie avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu motivant, mediu de lucru placut, posibilitati de dezvoltare.
Program de lucru: luni-vineri 8.30-16.30 cu disponibilitate la program prelungit.
Angajarea are loc pe baza de contract individual de munca.