Click aici »

Asistent contabil

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
07-04-2019
Data actualizare
00-00-0000

Descrierea postului

Angajatul, in functie de postul pe care il va ocupa in cadrul organizatiei, va avea contact direct cu un reprezentant al clientului astfel incat sa preia informatiile economice de la acesta in vederea introduceri in sistemul informatic DADI cu scopul de a se efectua balantele de verificare si declaratiile fiscale periodice.

Angajatul va raspunde de modul de preluare si contare a informatiilor economice, astfel incat balanta de verificare sa redea imaginea fidela a patrimoniului societatii. De asemenea angajatul va raspunde de corectitudinea intocmirii declaratiilor periodice.

Activitatea prestata de catre angajat se bazeaza pe o metodologie proprie a societatii noastre si pe o platforma informatica puternica care lucreaza on-line cu beneficiarii serviciilor.

Cerinte

Sa detina cunostinte in domeniul fiscal si contabil.
Sa fie o persoana responsabila, punctuala si ordonata;
Sa detina cunostinte de utilizare a computerul.
Cunostinte Excel, Word iar FoxPro un avantaj.
Sa poata lucra in echipa.
O persoana Responsabila.
Dorinta de afirmare.
Aspect placut, calm si aptitudini de a lucra cu clientii si reprezentantii fiscului.
Sa detina carnet de conducere B este un avantaj
Cunostinte de limba engleza un avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu plus posibilitatea de a acumula cunostinte noi in domeniul fiscal si contabil care sa contribuie la construirea unei cariere de succes.