Click aici »

Asistent balneo-fizioterapie

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Brasov Brasov
Domeniile ofertei
Sanatate, Turism/Hoteluri, Servicii infrumusetare
Data introducerii
10-01-2011
Data actualizare
10-01-2011

Descrierea postului

# Supravegheaza starea pacientilor pe perioada aplicarii procedurilor fizioterapeutice.
# Supravegheaza si inregistreaza in permanenta datele despre starea pacientului si informeaza medicul asupra modificarilor intervenite.
# Respecta prescriptiile facute de medic pe fisele de tratament.
# Informeaza si intruieste pacientul asupra tratamentului pe care il efectueaza, asupra efectelor terapeutice si asupra efectelor negative care pot aparea.
# Aplica procedurile de balneo-fizio-kinetoterapie si masaj, cu toti parametrii agentului fizic, in vederea recuperarii medicale, conform prescriptiilor medicului si raspunde de respectarea parametrilor tehnici a fiecarei probe.
# Manifesta permanent o atitudine plina de solicitudine fata de client.
# Consemneaza pe fisele de tratament procedurile efectuate bolnavului.
# Tine evidenta tratamentelor si procedurilor efectuate si transmite datele catre serviciul de statistica.
# Utilizeaza si pastreaza in bune conditii aparatura din dotare .
# Pregateste si verifica functionarea aparaturii din dotare, semnaland defectiunile.
# Se preocupa de aprovizionarea si utilizarea solutiilor medicamentoase necesare la aplicarea procedurilor fizioterapeutice .
# Acorda prim ajutor in situatii de urgenta si cheama medicul .
# Pregateste materialele in vederea sterilizarii.
# Poarta echipamentul de protectie prevazut de regulamentul de ordine interioara, care va fi schimbat ori de cate ori este nevoie,in vederea pastrarii igienei si a aspectului estetic personal .
# Respecta reglementarile in vigoare privind prevenirea, controlul si combaterea infectiilor nosocomiale .
# Respecta secretul profesional si codul de etica al asistentului medical .
# Respecta si apara drepturile pacientului .
# Se preocupa in permanenta de actualizarea cunostintelor profesionale prin studiu individual sau alte forme de educatie continua , conform cerintelor postului .
# Respecta reglementarile normelor de ordine interioara .
# Supravegheaza si coordoneaza activitatile desfasurate de personalul auxiliar.
# Respecta normele de protectie a muncii:

Cerinte

Pregatire de specialitate,
Experienta relevanta in domeniu,
- abilitatea de comunicare, munca in echipa, lider, promptitudine, rezistenta la stress, efort fizic prelungit, atentie si concentrare distributiva, puterea de a lua decizie.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Tichete de masa, Transport asigurat.