Click aici »

Asistent aprovizionare si logistica

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
IT Hardware, IT Software
Data introducerii
27-03-2008
Data actualizare
27-03-2008

Descrierea postului

Centralizarea comenzilor de marfa de la Departamentul de vanzari si centrele din tara;
Plasarea comenzilor de marfa sau cererile de cotatii catre furnizorii interni si externi;
Urmarirea parcursul logistic al marfurilor achizitionate si asigurarea ca livrarea a fost conform comezii;
Imbunatatirea portofoliului cu noi furnizorii si negocierea permanenta ca conditiilor comerciale;
Participarea si intocmirea formalitatilor de import;
Pastrarea legaturii cu transportatorii de marfuri.

Cerinte

- studii superioare finalizate;
- experienta pe o pozitie similara minim 1 ani;
- cunostinte operare pc la un nivel avansat ;(Windows, sisteme integrate de management);
- Engleza :nivel mediu - avansat ;
- persoana responsabila, perseverenta;
- persoana cu bune abilitati de negociere, comunicare, organizare, lucru in echipa;
- experienta in domentiul IT&C se considera un avantaj.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachet salarial atractiv;
Tichete de masa;
Suport pentru dezvoltarea profesionala;
Mediu de lucru motivant.