Click aici »

Asistent achizitii si logistica Bucuresti

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Inginerie, Comert, Achizitii/Logistica
Data introducerii
04-02-2016
Data actualizare
21-04-2016

Descrierea postului

- Cere oferte, negociaza preturi si lanseaza comenzi furnizorilor Sartorom
- Angajeaza transportatori, organizeaza livrari
- Verifica confirmarile de comanda, urmareste termenele de livrare
- Solicita furnizorilor documentatie, certificate, materiale publicitare etc.
- Introduce date in ERP si depune alte activitati din cadrul departamentului de achizitii si logistica

Cerinte

- Educatie: studii superioare, facultate tehnica/economica.
- Experienta: 2-3 ani in achizitii sau logistica.
- Cunostinte temeinice de limba engleza si/sau limba germana.
- Experienta in lucrul cu un program ERP si Windows/Pachetul Office.
- Seriozitate, perseverenta, gindire logica, memorie, corectitudine, atentie la detalii.
- Abilitati de comunicare verbala, de lucru in echipa, initiativa.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Mediu de lucru foarte placut
Posibilitati multiple de dezvoltare personala