Click aici »

Arhitect

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Arhitectura/Design, Constructii/Imobiliare
Data introducerii
27-03-2009
Data actualizare
25-09-2013

Descrierea postului

- proiectare de arhitectura;
- management de proiect;
- coordonarea tuturor specialitatilor;
- asistenta tehnica pe perioada executiei proiectului;
- controlul si evaluarea costurilor de constructie si proiectare;
- arhivarea electronica a datelor de proiect;
- management CAD si suport;
- modelare de arhitectura in 3D Studio Max;
- reprezentarea biroului la meetinguri si conferinte nationale si internationale;
- participarea la concursuri de arhitectura

Cerinte

- profesionalism, creativitate si simt estetic
- siguranta in lucru cu programele de CAD AutoCAD, Nemetschek , Photoshop si eventual ArhiCAD;
- experienta cu sistemele de comunicare moderne si cu programele MS Office (Acces, Exel, Word, Powerpoint);
- capacitatea de a gasi solutii tehnice si estetice optime chiar in situatii dificile;
- capacitatea de coordonarea a subordonatilor (desenatori, tehnicieni);
- cunoasterea materialelor de constructii si a detaliilor tehnice legate de folosirea acestora;
- cunostinte in elaborarea de documentatii de urbanism;
- spirit de lucru cooperativ, dinamic si eficient;
- permis de conducere categoria B si cunoasterea limbii germane si eventual a unei alte limbi straine prezinta un avantaj;

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Telefon mobil, prime la lucrarile efectuate.