Arhitect Proiectare, Arhitect Avizare si Arhitect Supervizare Santier

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Arhitectura/Design
Data introducerii
30-07-2019
Data actualizare
30-07-2019

Descrierea postului

Academia de HR recruteaza pentru Clientul sau, reputat holding in domeniul proiectarii si urbanismului. Grupul ofera solutii integrate, la cheie de proiectare, autorizare/avizare pentru toate tipurile de cladiri comerciale, birouri, industriale, rezidentiale.
Cu o istorie impresionanta de aproape 20 de ani, Clientul nostru stabileste astazi noi standarde in domeniu, insumand zeci de mii hectare urbanizate si numeroase proiecte complexe construite in valoare totala de sute de milioane euro si care astazi reprezinta repere recunoscute in Bucuresti, Brasov si alte orase.
Compania dispune de o numeroasa echipa de specialisti in arhitectura, instalatii, structura si urbanism, ce are capacitatea de a coordona si gestiona orice fel de proiect pana in cel mai mic detaliu, impreuna cu care compania si-a propus sa ofere o noua dimensiune arhitecturii urbane bazata pe viziune si inovatie.
Sunt oameni de la care ai ce invata si alaturi de care munca este o bucurie si o realizare si care lucreaza in departamente precum cel de Urbanism, Arhitectura, Proiectarea structurilor de rezistenta ori Instalatii.
Pe langa proiectele ambitioase pe care le realizeaza compania, echipa de top de care dispune reprezinta unul dintre cele mai importante atuuri ale sale deoarece astazi, oamenii fac diferenta. Urmeaza noi si inca si mai ambitioase proiecte pentru care compania se pregateste din timp, recrutand peste 60 de specialisti.
Vino alaturi de noi ca sa cresti profesional, contribuind la noua viziune asupra dezvoltarii urbane, axata pe concepte noi, moderne aliniate principiilor dezvoltarii durabile cu scopul de a creste standardul de viata al oamenilor, inconjurati de frumos!

Descrierea Jobului
Misiunea principala a postului (posturilor) este acea de a realiza proiectele arhitecturale si de amenajari interioare pentru constructiile contractate, actionand in calitate de expert dar si creator, imbinand stiinta cu arta pentru a obtine ceva frumos si util. Cautam:
- 21 x Arhitecti Proiectare (nivel Middle/Senior)
- 2 x Arhitecti Avizare, cu experienta in administratia publica sau in lucrul cu aceasta (departamentele Urbanism, Institutia Arhitectului Sef, departamentul de verificare ISC, diverse departamente de avizare de la Ministerul Culturii/Ministerul Dezvoltarii/Ministerul Turismului, etc) (nivel Middle/Senior)
- 2 x Arhitecti Supervizare Santier ce vor realiza diverse deplasari pe teren pentru a asigura asistenta/suport pe santier si a constata stadiul si situatia lucrarilor proiectate si aflate in curs de realizare (nivel Senior)
- Deruleaza discutii concrete cu clientul pentru a intelege cerintele si asteptarile acestuia
- Realizeaza proiecte arhitecturale si de amenajari interioare de la studii de solutie la detalii de executie, elaborand si intocmind documentatia tehnica pentru toate fazele de proiectare (SF, CONCEPT, DTAC, PTh, DE). Utilizeaza in acest sens programe specifice de proiectare precum AutoCAD/Revit/ArhiCAD/Nemetschek ori Adobe Creative Suite pentru a prezenta proiectul
- Continua discutiile initiale cu clientul pentru a valida proiectul conceput si se asigura ca acesta raspunde obiectivelor, cerintelor si bugetului convenite impreuna
- Urmareste proiectul in toate etapele de executie inclusiv relationarea cu celelalte specialitati, asigurand-se de aplicarea si respectarea legislatiei
- Recomanda solutii practice si inteligente clientului, respectand in acelasi timp si viziunea acestuia
- Evalueaza impactul asupra mediului pentru proiectele in lucru
- Asigura asistenta pe santier; deplasari pe teren - cunoasterea situatiei, consultari si/sau constatari privind stadiul si situatia lucrarilor proiectate si aflate in curs de realizare (cand este cazul)

Cerinte

Candidatul Ideal
Studii si experienta
- Facultatea de Arhitectura;
- Min, 5 ani experienta in proiectare arhitectura civila si industriala - pentru o pozitie de Middle
- Min 8 ani experienta in gestionarea mai multor proiecte de arhitectura simultan, si ideal, cel putin un proiect de amploare (chiar avem clienti si proiecte mari) - pentru o pozitie Senior (exemple si portofoliu de proiecte reprezinta un avantaj)
Alte cerinte
- Cunostinte solide de AutoCAD/ArhiCAD/Nemetschek/Revit si Adobe Creative Suite
- Cunostinte dovedite privind legislatia de proiectare constructii si normative tehnice respectiv legislatia in domeniul securitatii la incendiu in vigoare
- Cunostinte de Project Management (avantaj)
- Abilitati de comunicare si relationare

Personalitate
- Pozitivism, optimism, dragoste pentru frumos
- Rabdare si atentie la detalii

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Companie de renume, un brand reputat si respectat pe segmentul sau
- Proiecte mari, frumoase, de portofoliu, diverse si ambitionase (blocuri cu apartamente, cladiri de birouri, hale industriale, cladiri si spatii comerciale, etc)
- Veti face parte dintr-o echipa cu un nivel inalt de calificare, formata din arhitecti, urbanisti, ingineri structuristi, ingineri CFDP, HVAC, CTC, ingineri instalatii sanitare si ingineri instalatii electrice, colegi profesionisti, cu inteligenta si competente tehnice mult remarcabile
- Sediu accesibil, aproape de metrou (1 min)
- Mediu de lucru prietenos, desfasori o activitate frumoasa unde nu te simti ca la munca, un climat bazat pe respect si recunoastere
- Stagii de pregatire interna, formare profesionala continua, buget clar alocat pentru cursuri in vederea dezvoltarii profesionale
- Salariu atractiv (15 salarii in primul an, 13 in urmatorii)
- Sisteme de recompensare interna a valorii create (la finalizarea proiectelor - bonus pe proiecte, respectiv pentru cei care isi asuma responsabilitati de coordonare - bonus de coordonare)
- Alte bonusuri: bonus de loialitate/vechime in companie, bonus retentie, bonus la angajare, bonus recomandari pentru pozitiile aflate in recrutare
- Asigurare medicala in retele medicale private de top
- 24 zile de concediu odihna/an
- Telefon mobil, abonament voce si date
- Cafea, apa, ceai, fructe proaspete
- O zi pe luna lucru de acasa
- Posibilitati reale de promovare intr-o companie aflata in plina expansiune si proiecte in crestere
- Siguranta si stabilitate pe termen lung
Aceasta nu este doar un job, ci este o sansa de crestere si dezvoltare profesionala intr-o companie de succes!