Click aici »

Arhitect/Inginer proiectant/Inginer structurist

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Arhitectura/Design, Constructii/Imobiliare, Inginerie
Data introducerii
05-02-2008
Data actualizare
05-02-2008

Descrierea postului

-intocmeste si urmareste documentatia aferentaproiectelor in lucru din punct de vedere ?arhitectura?, colaborand cu ceilalti membrii ai compartimentului ?Proiectare?
-intocmeste si urmareste documentatia aferenta proiectelor in lucru referitoare la instalatii (sanitare, termice, frig, ventilatie, climatizare, electrice, gaze, aer comprimat), colaborand cu ceilalti membrii ai compartimentului ?Proiectare?
-intocmeste si urmareste documentatia aferenta proiectelor in lucru din punct de vedere  ?rezistenta?, colaborand cu ceilalti membrii ai compartimentului ?Proiectare?
-Urmareste indosarierea si arhivarea documentatiei eleborate (inclusiv arhivarea electronica)
-Participa la studiul de fezbilitate , a proiectului tehnic, pregatirea dosarelor pentru obtinerea autorizatiei de constructie/demolare/expoatare/mediu/deversare ape uazate, obtinerea altor avize si acorduri
-Solicita beneficiarilor si colaboratorilor informatiile necesare finalizarii proiectelor
-Proiecteaza, deseneaza, redacteaza pe calculator documentatia incredintata pentru executie

Cerinte

-pregatire profesionala : absolvent al Institutului de Arhitectura
-pregatire profesionala : absolvent de studii superioare
-experienta in proiectarea constructiilor industriale semnificativa minim 5 ani intr-un institut de proiectare
-Cunostinte operare Autocad 2D, 3D, photoshop
-Cunoasterea cel putin a unei limbi straine nivel mediu
-Seriozitate
-Rezistenta la stres si incadrare in termene limita

Oferta (bonusuri, beneficii)

-pachet salarial atractiv;
-prime;
-al 13-lea salariu
-tichete de masa