Click aici »

Area Sales Manager

Liceu, Scoala postliceala, Facultate, Entry-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
18-02-2013
Data actualizare
18-02-2013

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 3 ani experienta in domeniul Vanzari
Nivel minim de studii: Liceu

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Administreaza si dezvolta portofoliul de clienti existenti in zona de responsabilitate;
- Prospecteaza piata in vederea calificarii de clienti noi si este responsabil de intregul proces de vanzare;
- Asigura acoperirea zonei alocate prin contactarea directa si telefonica a potentialilor clienti, activitate ce reprezinta minim 75% din timpul legal de lucru;
-Urmareste realizarea planului de vanzari lunar, trimestrial, anual;
-Participa la negocieri, intocmeste contractele aferente, monitorizeaza derularea si finalizarea aceastora;
-La cerere executa orice alta sarcina care are legatura cu obiectivul postului ocupat;
-Stabileste si participa la intalnirile cu clientii;
-Intocmeste documentatia premergatoare intalnirilor;
-Intocmeste documentele comerciale : oferte, contracte de vanzare cumparare, etc.

Cerinte

Pregatire de specialitate profil tehnic/economic
-Experienta in vanzari (preferabil in domeniul sanitar): minim 1 an
? Operare MS Office
-Permis de conducere categoria B (minim 3 ani experienta)
- Mijloc de transport propriu
-Abilitati de comunicare si promovare produse
- Creativitate si spirit de initiativa
-Capacitate de analiza si sinteza