Click aici »

Area Sales Manager

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Arad Arad
Domeniile ofertei
Vanzari, Management/Consultanta, Constructii/Imobiliare
Data introducerii
27-02-2011
Data actualizare
27-02-2011

Descrierea postului

? Promoveaza produsele companiei: contactare clienti existenti si noi, ofertare, negociere, contractare, urmarire contracte
? Contacteaza clienti noi si persoane influente in domeniu
? Urmareste respectarea termenilor contractuali si a detaliilor legate de acest aspect
? Coordoneaza echipa din depozit, showroom si agentii de vanzari
? Propune idei de promovare, publicitate si promotii in zona sa
? Reprezinta societatea in fata organelor de control
? Elaboreaza targetul de vanzari impreuna cu echipa si conducerea firmei.

Cerinte

? Experienta in coordonare si vanzari bussines to bussines
? Avantaj: experienta pe o pozitie similara intr-o firma in domeniul materialelor de constructii precum si un portofoliu de clienti existenti
? Persoana comunicativa, dinamica, cu initiativa, punctuala, flexibila.

Oferta (bonusuri, beneficii)

? Salariu fix si comision din vanzari
? Masin? de serviciu.