Click aici »

Area sales manager S-E

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
07-07-2011
Data actualizare
07-07-2011

Descrierea postului

- Inginer de vanzari, ofertare, incheiere contracte, urmarirea indeplinirii contractelor
- Vanzarea prin canale de distributie: revanzatori si/sau distribuitori
- Schitarea unui plan de afaceri
- Leader ? conduce afacerea in teritoriu (S-E)
- Dezvoltare si consolidare ? dezvoltarea si consolidarea afacerii in teritoriu ? largirea bazei de clienti activi si de distribuitori
- Colaborare ? cu colegii din alte zone si din alte departamente
- Initiativa
- A analiza si a lua decizii
- A lucra cu termene limita si a le respecta
- De a urmari indeplinirea targeturilor propuse
- Comunicare si negociere
- De a culege/prezenta informatii de la/catre client
- De a influenta si a convinge
- Media si gestiona conflicte
- Stabili contacte si relatii cu clientii.

Cerinte

- Computer : Word, Excel, Outlook; AUTOCAD este un plus
- Preferabil experienta in vanzari sisteme de rafturi pentru arhive si documente (catre institutii ale statului - primarii, consilii judetene, ministere, alte agentii ale statului, universitati, biblioteci, muzee sau firme private
- Familiar cu mediul de afaceri public ? contactare, participare la licitatii, contracte etc
- Carnet conducere categoria B
- Limba engleza scris si vorbit.