Area Sales Manager pentru judetele Brasov, Covasna, Harghita

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management, Middle-level Management
Salariu oferit
Alt Oras, Brasov, Covasna, Miercurea-Ciuc, Sfantu Gheorghe Alt Oras Brasov Covasna Miercurea-Ciuc Sfantu Gheorghe
Domeniile ofertei
Vanzari, Comert, Altele
Data introducerii
24-10-2011
Data actualizare
24-10-2011

Descrierea postului

Prospectarea pietei, evaluarea si monitorizarea nivelului concurentei.
Mentinerea si dezvoltarea relatiilor de afaceri cu clientii firmei.
Identificarea potentialilor parteneri de afaceri si promovarea produselor companiei.

Vizitarea si pastrarea directa si constanta a legaturii cu clientii.
Intocmirea si transmiterea de rapoarte privind activitatea desfasurata.
Elaborarea de propuneri privind imbunatatirea activitatii departamentului si cresterea vanzarilor.

Cerinte

Persoana dinamica, gandire pozitiva, motivat de rezultate, sociabil, cu spirit de echipa.

Experienta relevanta in vanzari si in lucru cu distribuitorii de produse FMCG.

Bun cunoscator al pietei locale de retail si HoReCa.
Cunoasterea distribuitorilor locali de produse FMCG, reprezinta avantaj.
Bune abilitati de comunicare si negociere.

Capacitate de planificare si organizare a propriei activitati.
Cunostinte de limba maghiara avansat.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Venituri compuse din salariu fix plus bonusuri, masina de serviciu, telefon.