Click aici »

Area Sales Manager (Bucuresti)

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
12-07-2012
Data actualizare
08-12-2013

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa aiba minimum 3 ani experienta in domeniul Vanzari
Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Participa la intocmirea strategiei de vanzari pentru clientii din domeniul public, cu respectarea principiilor politicii comerciale a companiei.
Dezvolta o relatie comerciala profitabila, pe termen lung, cu clientii, pentru indeplinirea obiectivelor companiei pe termen mediu si lung.
Urmareste indeplinirea target-urilor lunare, trimestriale si anuale ale companiei asigurand in acelasi timp satisfactia deplina a clientului.
Transpune pe zona alocata obiectivele companiei, coordoneaza si sprijina partenerii locali pentru indeplinirea obiectivelor.
Intelege si analizeaza permanent trend-urile pietelor pe care compania isi desfasoara activitatea.
Analizeaza preturile si politicile concurentei; propune si implementeaza activitati promotionale specifice in concordanta cu tendintele pietei.
Urmareste tot procesul de vanzare pana la incasarea facturilor in termen.
Dezvolta zona pe care o coordoneaza.
Negociaza contractele, discount-urile si termenele de plata conform politicii firmei.

Cerinte

Studii superioare, de preferinta in domeniul tehnic sau comercial.
Experienta de peste 4 an in vanzari sau experienta relevanta in vanzarea de solutii si servicii IT.
Cursurile in domeniul vanzarilor, negocierii etc se considera plus.
Abilitati si cunostinte:
o abilitati de comunicare;
o bune abilitati de prezentare si negociere;
o perseverenta si putere de convingere;
o orientare catre client si catre rezultate;
o cunostiinte software peste medie;
o cunoasterea solutiilor integrate IT&C, a tendintelor si contextului actual din piata de IT &C reprezinta un plus;
cunoscator al limbii Engleze
Carnet de conducere categoria B.
Disponibilitate la deplasari frecvente in tara.

Oferta (bonusuri, beneficii)

-posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o echipa tanara si dinamica, intr-unul din cele mai influente domenii de pe piata muncii;
- salariu motivant;
- bonusuri in functie de performante;
- autoturism de serviciu, laptop, telefon mobil;
- traininguri periodice