Click aici »

Analist servicii clienti - limba italiana

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Cluj-Napoca Cluj-Napoca
Domeniile ofertei
Serviciu clienti, Management/Consultanta
Data introducerii
19-08-2015
Data actualizare
26-05-2016

Descrierea postului

Re Collection, parte a Recus SPA - multinationala, lider in sectorul recuperarilor de creante in Italia, cu activitate si in Romania - cauta 1 persoana interesata sa lucreze in cadrul structurii operative sub directa coordonare a Managerului Operational, in vederea intocmirii de rapoarte si statistici bazate pe criterii ce tin de activitatea societatii.

Responsabilitati:

- culegerea de informatii necesare pentru intocmirea rapoartelor de sinteza, cerute de societate
- crearea rapoartelor si statisticilor (sumele recuperate, stadiul dosarelor din lucru etc.)
- identificarea de modalitati pentru imbunatatirea calitatii activitatii
- verificarea acuratetii si calitatii informatiilor cuprinse in rapoarte
- aplicarea si garantarea standardelor de calitate stabilite de societate

Cerinte

- cunoasterea limbii italiene la nivel mediu/avansat
- studii superioare finalizate, preferabil mediul economic sau tehnic
- rapiditate si bune cunostinte de utilizare a calculatorului (Excel)
- capacitate de analiza si sintenza a informatiei
- atentie distributiva
- atu - cunostinte de raportare si analiza

Oferta (bonusuri, beneficii)

- oferta economica atractiva (in functie de experienta)
- training initial si formare continua la locul de munca
- posibilitate de crestere profesionala
- contract pe perioada nedeterminata