Click aici »

Analist programator

Nivel cariera
Middle-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Pitesti Pitesti
Domeniile ofertei
IT Software
Data introducerii
28-12-2007
Data actualizare
28-12-2007

Descrierea postului

1. Se va asimila in cca 1 an de zile aplicatia informatica realizata de echipa Infostar in limbajul FoxPro 6.0 sub MS-DOS.Aceasta cuprinde 4 module: EVCONT (evidenta contabila), EVGECO (evidenta gestiuni si comercial), EVPERS (evidenta personal si salarizare), EVIMOB (evidenta imobilizari). Peste 600 de clienti utilizeaza aceasta aplicatie in zona judetelor Arges, Dambovita, Olt, Valcea, Bucuresti, din care cca 150 de clienti sunt deserviti cu contract de mentenanta software (societati comerciale mici si mijlocii, unitati bugetare si multe persoane fizice) Acesti clienti urmeaza sa fie deserviti si de catre noul angajat dupa ce se ajunge la un nivel de integrare in echipa corespunzator. Administrarea relatiilor cu clientii este monitorizata cu ajutorul unei aplicatii informatice proprii de tip CRM (Arcs2007), realizata in VFP9.0 sub SQL.
2. Se participa la dezvoltarea in mediul Windows, in VisualFoxPro 9.0, pe platforma SQL a unui produs de tip ERP care va include ca si  functiuni toate constructiile anterioare si multe constructii noi, in interactiune cu mediul Windows si web.

Cerinte

Idealul ar fi ca eventualul angajat:
1.Sa aiba cunostinte  aprofundate  si  experienta in    programare    utilizand    limbajele: FoxPro,   VisualFoxPro,   SQL,   .NET, etc.
2.Sa aiba cunostinte de contabilitate, gestiune, salarizare, evidenta imobilizari;
3.Sa aiba cunostinte de Hardware (asamblare, configurare calculatoare si retele de calculatoare)
4.Sa aiba experienta  in  relatiile cu clientii,  seriozitate,   spirit  de  echipa.
5.Sa fie o persoana tenace, perseverenta, comunicativa, meticuloasa, capabila sa construiasca produse software de calitate, functionale si fiabile.

Oferta (bonusuri, beneficii)

1.Candidatul va asimila intr-un spirit de echipa corespunzator cunostintele care ii sunt necesare pentru a deveni dupa un timp rezonabil util firmei. La randul sau va pune la dispozitia firmei cunostinte care ar putea contribui la dezvoltarea mai dinamica a firmei. Va exista mereu ceva nou de invatat si nu va avea timp sa se plictiseasca.
2.Se   ofera   atmosfera   de    competitie, conditii  de  munca   si   de   salarizare  DEOSEBITE. Va fi respectat daca va sti sa se afirme si sa impuna respect, prin seriozitate, dinamism. cunostinte aprofundate, seriozitate si profesionalism.