Click aici »

Analist financiar

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bacau, Baia-Mare Bacau Baia-Mare
Domeniile ofertei
Vanzari, Banci
Data introducerii
27-06-2018
Data actualizare
27-06-2018

Conditii de aplicare

Nivel minim de studii: Facultate (terminata)

CV-ul tau nu indeplineste conditiile de aplicare. Editeaza Experienta si Educatia din Cv-ul tau »

Descrierea postului

Principalele activitati si responsabilitati:
- Monitorizeaza derularea contractelor, incasarea ratelor si a dobanzilor la scadentele stabilite;
- Contacteaza clientii pentru anuntarea urmatoarelor scadente; contacteaza clientii restantieri in vederea recuperarii creantelor societatii;
- Duce la indeplinire targetele lunare stabilite de catre conducere si se ocupa activ de cresterea portofoliului de clienti;                      - Promoveaza imaginea si produsele oferite de Easy Credit, informeaza si consiliaza clientii;
- Preia apelurile telefonice, discuta cu clientii la sediu si recontacteaza clientii din baza de date;
- Intocmeste dosarul de credit, in baza solicitarilor primite;
- Inainteaza propunerile legale de aprobarea/refuzul produsului de creditare in vederea analizei si aprobarii;
- Gestioneaza contractele in aplicatiile interne;
- Intocmeste diverse rapoarte cu privire la activitate (situatii privind clienti interesati de creditare si situatii privind incasarile de la clienti cu contracte de credit in derulare).

Cerinte

- Studii superioare economice finalizate;
- Experienta profesionala de minim 3 ani;
- Experienta in domeniul serviciilor financiare/bancare constituie avantaj;
- Cunostinte avansate de Microsoft Office - in special Excel;
- Abilitati relevante de comunicare, coordonare, orientare catre clienti si catre atingerea obiectivelor impuse;
- Abilitati foarte bune de negociere, vanzare si recuperare creante;
- Grad inalt de profesionalism;
- Persoana activa, pozitiva, orientata spre rezultate, sociabila, dinamica, responsabila, punctuala;
- Abilitati de analiza si sinteza, atentie la detalii, cu capacitatea de rezolvare prompta a problemelor si de prioritizare a obiectivelor tinta planificate.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferta:
- Pachet salarial motivant;
- Training de specialitate;
- Echipa tanara si mediu de lucru placut.