Click aici »

Ajutor gestionar

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Achizitii/Logistica, Comert
Data introducerii
28-04-2015
Data actualizare
09-06-2020

Descrierea postului

Participa impreuna cu gestionarul la inventarul stocului de marfa;
Participa activ la operatiunile de incarcare/descarcare a marfii la/din magazia firmei, pregatire marfa pentru livrare
Ofera informatii despre stocuri departamentelor firmei;
Respecta legislatia de gestiune a stocurilor;
Efectueaza receptia fizica a marfii la intrarea in magazia firmei;
Raporteaza superiorului ierarhic diferentele intre marfa fizica si cea scriptica aparute la receptia marfii la magazie;
Utilizeaza eficient spatiul de depozitare a marfurilor;
Preda marfa catre client conform documentelor emise;
Expediaza marfa catre clienti;
Ambaleaza si securizeaza marfa in vederea livrarii;
Intocmeste necesarul de materiale folosite pentru expeditia marfii;
Transmite catre superiorul ierarhic orice reclamatie privind expeditiile de marfa;
Livrarea marfii catre clienti in timpul cel mai scurt si in conditii optime;
Pastrarea confidentialitatii informatiilor legate de firma;
Respectarea prevederile normativelor interne si procedurile de lucru privitoare la postul sau

Cerinte

Capacitate de lucru in echipa
Seriozitate
Studii : liceu sau scoala postliceala
Carnet de conducere : clasa B
Capacitate foarte buna de organizare, de respectare a termenelor limita
Persoana dinamica, activa