Click aici »

Ajutor contabil

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Finante/Contabilitate
Data introducerii
16-07-2019
Data actualizare
16-07-2019

Descrierea postului

- Primeste, verifica si arhiveaza facturile primite, contractele si alte documente de la furnizorii Cabinetului;
- Intocmeste ordine de plata a facturilor catre furnizori si le prezinta spre aprobare;
- Intocmeste facturi si documentele aferente acestora, conform instructiunilor primite de la avocati si/sau superiorii ierarhici;
- Genereaza lunar si la cerere detalieri de plata, corespunzatoare fiecarui client si/sau dosar al acestuia;
- Intocmeste si pastreaza rapoarte cu debitorii: lista clientilor, solduri clienti, facturi restante, termene de plata incalcate etc.;
- Intocmeste si genereaza rapoarte de TVA pentru achizitii si vanzari de bunuri si servicii,
- Efectueaza operatiuni de casierie;
- Inregistreaza extrasele de banca in Registrele contabile specifice si pastreaza evidenta zilnica a incasarilor de la clienti in evidentele contabile;
- Ajuta la generarea tuturor rapoartelor contabile periodice necesare, precum si a declaratiilor fiscale;
- Ia la cunostinta si aplica prevederile legale in vigoare, in activitatea zilnica;
- Raspunde la solicitari diverse venite din partea clientilor si colaboratorilor;
- Printeaza, fotocopiaza, indosariaza, arhiveaza documente si corespondenta relevante (posta, e-mail, fax)
- Ajuta la completarea formularelor si a cererilor catre autoritati, precum si la depunerea documentelor pe langa acestea;

Cerinte

Profilul candidatului:
- Experienta in domeniul financiar - contabil este de dorit, dar suntem la fel de deschisi tinerilor dornici sa profeseze in domeniul contabilitatii financiare si de gestiune;
- Cunoasterea limbii franceze si/sau engleze (termeni financiari) constituie un avantaj;
- Cunostinte de operare PC: MS Office, programe de gestiune financiar-contabila;
- Punctualitate, capacitate de concentrare si de a lucra cu termene scurte si in echipa;
- Spirit de organizare, capacitate de prioritizare si planificare, capacitate de analiza si sinteza;
- Capacitate de comunicare si relationare;
- Preocupare pentru ridicarea nivelului profesional.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:
- Oportunitate de construire a unei cariere intr-un mediu dinamic;
- Pachet atractiv de beneficii (bonuri de masa).