Click aici »

Ajutor bucatar

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Restaurant
Data introducerii
29-09-2016
Data actualizare
29-09-2016

Descrierea postului

-asigura prepararea comenzilor (meniurilor) intr-o maniera eficienta si profesionista
-monteaza preparatele pe obiectele adecvate pentru servire si realizeaza elementele estetice ale preparatelor
-asigura implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor si preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare in vigoare
-receptia marfii cantitativ si calitativ
-asigura completarea documentatiilor specifice (stocuri, foaia de monitorizare a temperaturii spatiilor frigorifice, monitorizarea termenelor de valabilitate, trasabilitatea produselor, etc)

Cerinte

-experienta in domeniu sau similara 1 an (reprezinta un avantaj)
-disponibilitate de lucru in ture
-atitudine orientata catre client
-corectitudine si seriozitate
-curat, ordonat si disciplinat
-capacitatea de a pregati produse alimentare reci si calde in conformitate cu meniul restaurantului.