Click aici »

Ajutor bucatar

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Cluj-Napoca Cluj-Napoca
Domeniile ofertei
Restaurant
Data introducerii
26-08-2016
Data actualizare
26-12-2016

Descrierea postului

Asigura suportul pentru prepararea felurilor de mancare
-  Debaraseaza si spala vasele folosite in bucatarie;
-  Asigura curatenia zonei de lucru cat si a bucatariei;
-  Participa activ la intretinerea ustensilelor de bucatarie si a echipamentului din dotare;
-  Tine cont de perisabilitate, termenul de garantie, de modul in care urmeaza sa fie folosita vesela;
-  Face prelucrarile preliminare gatitului - sorteaza, curata, spala, divizeaza;
-  Indeplineste si alte sarcini curente atribuite de catre superiorul direct, in concordanta cu necesitatile imediate ale unitatii.
- Asigura implementarea si mentinerea standardelor de pastrare si depozitare a produselor, semipreparatelor si preparatelor alimentare cu respectarea normelor igienico-sanitare in vigoare.
-  Raspunde de pastrarea in bune conditii a ustensilelor si vaselei;
- Respecta normele de igiena si securitate a muncii;

Cerinte

-flexibilitate, atitudine pozitiva, spirit de echipa,
-dovada de indemanare, dexteritate in activitatile specifice, harnicie
-atent la detaliu,
-atentie distributiva si spirit de observatie
-experienta nu este obligatorie, dar prezinta un avantaj