Click aici »

Agenti imobiliari

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari, Constructii/Imobiliare
Data introducerii
31-05-2012
Data actualizare
31-05-2012

Descrierea postului

Agentie imobiliara cautam agenti cu sau fara experienta pentru formarea unei echipe tinere si dinamice.
Salariu fix plus comision 40 - 60% la vanzari, birou individual, telefon cu minute nationale.
Sediul se afla pe Strada Stirbei Voda.

Cerinte

Atributii profesionale:
- cercetarea si identificarea de noi oportunitati pe piata imobiliara;
- evaluarea proprietatilor imobiliare si promovarea eficienta;
- gestionarea si largirea portofoliului de clienti;
- intermedierea tranzactiilor imobiliare;
- prospectarea pietei imobiliare si selectarea proprietatilor conform cerintelor clientilor;
- pregatirea, negocierea si medierea contractelor;
- acordarea de consultanta de specialitate clientilor si asistenta in procesul de negociere, vanzare, cumparare si inchiriere in scopul crearii si mentinerii unor relatii profesioniste cu acestia.
- inchirierea sau administrarea proprietatilor;
- evaluarea de piata a imobilelor;
- pregatirea actelor de transfer ale proprietatii.
- identificarea cererilor si a ofertelor;
- selectarea cererilor si a ofertelor;
- stabilirea contractelor cu solicitantii si cu ofertantii;
- inregistrarea ofertei in baza de date a agentiei;
- mentinerea permanenta a contractului cu ofertantul;
- identificarea solicitantului;
- vizionarea imobilelor;
- negocieri privind tranzactia imobiliara;
- asistenta privind finalizarea transferului imobilului;

Candidatul ideal:

Abilitati personale:
- meseria necesita seriozitate,perseverenta si punctualitate
- capacitate antreprenoriala, centrat pe rezultat, cu atitudine proactiva, entuziast si cu initiativa;
- capacitate buna de organizare si dorinta de a-si atinge obiectivele;
- independent, dinamic, perspicace;
- onest, perseverent;
- puternica motivatie pentru realizari financiare semnificative;
- persoana matura, echilibrata, serioasa.

Abilitati profesionale:
- bun profesionist;
- calitati deosebite de comunicare, prezentare, negociere, vanzare;
- de preferat studii superioare;
- minime cunostinte de legislatie in domeniu;
- cunostinte pc;

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:
- Comision progresiv intre 40%-60%;
- Telefon mobil
- PC
- Carte de munca
- Veti primi informari, training periodic si sustinere profesionala;