Click aici »

Agent vanzari

Nivel cariera
Liceu
Salariu oferit
Oras(e)
Brasov, Bucuresti, Constanta Brasov Bucuresti Constanta
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
24-03-2014
Data actualizare
24-03-2014

Descrierea postului

1. Corelarea si ajustarea stocului de masini (cantitativ si calitativ), in functie de suplimentarile/diminuarile cererilor de inchiriere, cumparare;
2. Eficientizarea capacitatilor de inchiriere/ cumparare;
3. Solutionarea situatiilor de exceptie in activitatea logistica;
4. Dezvoltarea strategiei relatiilor cu potentialii colaboratori si clienti;
5. Monitorizarea permanenta a pietei si concurentei, elaborarea de strategii eficiente de crestere a pozitiei pe piata

Cerinte

1. Asigura crearea unei imagini cat mai bune pentru produsele comercializate de firma;
2. Asigura indeplinirea target-ului, conform politicii firmei
3. Elaboreaza oferte echilibrate din punct de vedere al calitati serviciilor oferite, al diversitatii acestora, precum si al preturilor practicate;
4. Asigura legaturi permanente la nivel superior de conducere cu toti clientii si beneficiarii agentiei;
5 Urmareste incadrarea in buget si executa activitatea de preluare si predare a autoturismelor, asigurand completarea si semnarea tuturor documentelor aferente;
6. Asigura organizarea si functionarea optima a parcului de masini din zona sa de responsabilitate;
7. Urmareste stadiul de executie al contractelor in derulare si vegeheaza permanent la buna desfasurare a activitatii;
8. Semnaleaza si propune masuri de corectie pentru abaterile sistemului de la normele si regulile stabilite initial;
9. Identifica segmente de piata adecvate;
10. Propune masuri concrete de optimizare a costurilor si de crestere a fortei de vanzare/inchiriere;
11. Analizeaza oportunitatile spatiului concurential in vederea identificarii celui mai bun plasament pentru organizare (largimea pietei, niveul competitional, game de clienti stabili, noi oportunitati);
12. Asigura o cunoastere aprofundata a grupurilor specifice de clienti si a nevoilor acestora;
13. Asigura prin activitatea desfasurata cresterea cotei de piata a produselor si serviciilor;