Click aici »

Agent vanzari

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Constanta Constanta
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
28-10-2011
Data actualizare
28-10-2011

Descrierea postului

- Promovare produse IT si electronice, identificarea potentialilor clienti si initierea proceselor de vanzare;
- Prospectarea pietei si aducerea de noi clienti;
- Dezvoltarea retelei de distributie;
- Negocierea si supervizarea derularii contractelor;
- Mentinerea si dezvoltarea relatiilor de parteneriat cu clientii companiei;
- Realizarea targetelor de vanzari;
- Raportarea saptamanala/lunara despre indeplinirea obiectivelor.

Cerinte

- Specializare pe profilul postului (vanzari, relatii publice etc.) constituie un avantaj;
- Studii superioare. Cultura IT solida;
- Studiile, cursurile sau calificarile in domeniu, certificate prin diplome recunoscute, sunt de apreciat;
- Cunoasterea limbii engleze;
- Experienta in domeniu mini 3 ani;
- Permis de conducere.

Candidatul ideal este:

- Serios, responsabil si ambitios
- Ordonat, riguros, punctual
- Capabil de lucru in echipa si de efort prelungit
- Putere de concentrare pe obiectiv si scop
- Capabil sa reprezinte firma in relatia cu clientii
- Persoana organizata, dinamica, cu abilitati de comunicare scris si vorbit
- Initiativa, argumentarea, planificarea, flexibilitatea in gandire si spontaneitatea sunt caracteristici de personalitate obligatorii.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Salariu fix plus comision din vanzari;
- Lucru intr-o echipa tanara, dinamica si competitiva.