Click aici »

Agent vanzari

Nivel cariera
Entry-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
IT Hardware
Data introducerii
28-01-2008
Data actualizare
28-01-2008
Confidential
expirat

Descrierea postului

Responsabilitati:
- prospectarea pietei pentru identificarea potentialilor clienti;
- mentinerea si dezvoltrea relatiilor cu clientii proprii, inregistrarea si organizarea datelor specifice clientilor;
- preluarea si onorarea comenzilor de la clienti;
- colaborarea stransa cu celelalte departamente;
- insusire de cunostinte temeinice despre produsele si serviciile oferite de firma;
- aport la dezvoltarea mijloacelor de promovare ale produselor firmei.

Cerinte

- Studii superioare finalizate (de preferat tehnice);
- Experienta in vanzari minim 1 an;
- Cunoasterea temeinica a procesului de vinzare-cumparare si de distributie;
- Cunostinte solide de operare PC;
- Capacitati sporite de comunicare si sustinere de prezentari, abilitati organizatorice;
- Cunostinte limba engleza;
- Permis auto categoria B;
- Spirit ordonat, bun negociator, abilitati tehnice, tenace si intreprinzator

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Pachet salarial atractiv;
- Program de lucru fix (exclus weekenduri)
- Climat de munca decent, colectiv placut;