Click aici »

Agent vanzari

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Brasov Brasov
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
30-03-2018
Data actualizare
30-03-2018

Descrierea postului

Abitare CG, importator si distribuitor de materii prime pentru industria de geam termoizolant, adezivi industriali, scule, echipamente si utilaje pentru industria de prelucrare a sticlei, pietrei si metalului, angajeaza AGENT VANZARI.

Daca esti pozitiv si energic, daca iti place viata activa si iti doresti sa faci parte din echipa noastra de vanzari din Brasov, asteptam Cv-ul tau.

Responsabilitati:
-vanzarea de materii prime pentru industria de geam termoizolant, adezivi industriali, scule, echipamente si utilaje pentru industria de prelucrare a sticlei, pietrei si metalului in zona sud-est, respectiv Municipiul Bucuresti, judetele Giurgiu, Calarasi, Ialomita si Constanta;
-administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti in zona sud-est;
-prezentarea, promovarea si vanzarea produselor in conformitate cu standardele si politicile comerciale ale companiei;
-urmarirea realizarii planului de vanzari si de incasari;
-participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora;
-identificarea cerintelor concrete ale clientilor din zona alocata, privind necesarul de produse pe piata.

Cerinte

- studii superioare profil tehnic
- experienta in vanzari minim 2 ani
- disponibilitate la deplasari in tara - 80% din timpul programului
- cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu
- cunoasterea limbii germane constituie avantaj
- abilitati de vanzare, negociere, putere de convingere
- placerea de a munci intr-un ritm alert
- capacitatea de gestionare eficienta a timpului si a prioritatilor
- excelente abilitati de planificare si organizare
- competitivitate;
- orientare catre rezultate.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- salariu competitiv
- bonus in functie de realizari
- masina de serviciu - full time
- laptop, tableta, telefon