Click aici »

Agent vanzari

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Baia-Mare Baia-Mare
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
23-11-2017
Data actualizare
23-11-2017
Confidential
expirat

Descrierea postului

Pentru clientul nostru, o companie care comercializeaza echipamente specializate pentru protectia muncii, cautam Agent Vanzari.
Responsabilitatile postului includ:
- Reprezentarea intereselor companiei si promovarea portofoliului de produse comercializate de companie
- Analiza, culegerea / procesarea de informatii privind specificul pietei din zona alocata
- Dezvoltarea de noi relatii profesionale comerciale si mentinerea celor existente
- Administrarea relatiei contractuale cu clientii, consultanta si suport tehnic in procesul de relationare
- Aplicarea politicii comerciale a companiei in vederea indeplinirii obiectivelor de vanzari;
- Gestionarea relatiei operationale cu clientii - urmarire corectitudine procesare comenzi, facturare, urmarirea respectarii conditiilor comerciale privind termenele de plata, instrumentele de plata, conditiile de livrare; actiuni de suport after-sales, etc.

Cerinte

Candidatul ideal:
- Absolvent de studii medii/ superioare, de preferinta in domeniul tehnic,
- Experienta in vanzari directe
- Excelente abilitati de comunicare si negociere, de relationare cu clientii
- Abilitati dezvoltate de operare PC - MS Office
- Abilitati de comunicare in limba engleza - nivel mediu
- Disponibilitate pentru deplasari in teren
- Permis de conducere cat. B

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachetul de beneficii oferit include un salariu fix, o schema de bonusare in functie de rezultatele in vanzari, training-uri specializate, posibilitatea de dezvoltare a carierei profesionale.