Click aici »

Agent vanzari

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Timisoara Timisoara
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
30-03-2017
Data actualizare
30-01-2018

Descrierea postului

Prospectarea pietei
Realizarea targetului de vanzari stabilit in conformitate cu politica de vanzari a firmei.
Colectare de informatii legate de piata
Intocmirea de rapoarte specifice activitatii
Negociere cu clientii
Mentinerea relatiei cu clientii (vizite, participare la targuri etc.)
Promovarea produselor noi ale companiei, ofertelor speciale etc.

Cerinte

Realizeaza planul zilnic de vanzari.
Prezinta si promoveaza direct produsele / serviciile prin realizarea de oferte pentru clientii potentiali si cei existenti.
Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor / serviciilor in zona in care actioneaza.
Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora.
Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti.
Urmareste incasarea comenzilor si face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi sau amanari de plata pentru clientii fideli.
Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct sau de subordonatii acestuia in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.
Carnet de conducere categ.B.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Telefon mobil
Salariu fix plus comision din vanzari
Conditii de formare profesionala, participa la cursuri de vanzari, marketing etc.