Click aici »

Agent vanzari

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Oradea Oradea
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
31-10-2016
Data actualizare
31-10-2016

Descrierea postului

Responsabilitati
- Prospectarea si mentinerea portofoliului de clienti;
- Vanzarea produselor catre clienti si incasareacontravalorii acestora conform procedurilor companiei;
- Vizitarea regulata a clientilor din portofoliu (pentru asigurarea realizarii obiectivului de vanzari);
- Participare activa la procesul de vanzare prin dezvoltarea continua a zonei alocate;
- Depistarea oportunitatilor de vanzare si a nevoilor clientilor;
- Stabilirea unei relatii de business bazata pe profesionalism;
- Monitorizarea bazei de date in permanenta;
- Implementarea de noi strategii pentru a atinge indicatorii de afaceri;
- Propunerea si implementarea promotiilor si a ofertelor speciale pentru cresterea vanzarilor.

Cerinte

- Studiile superioare constituie un avantaj;
- Experienta in domeniul vanzarilor minim un an;
- Persoana prezentabila cu abilitati de prezentare si negociere;
- Excelente abilitati de comunicare si relationare;
- Caracter persuasiv, proactiv, dinamic, orientat catre rezultate, rezistent la stres;
- Permis de conducere categoria B (experienta in conducerea autoturismelor de minim 3 ani);
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Abilitati de planificare si organizare.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii
- Mediu de lucru in continua dezvoltare;
- Suport in activitatea desfasurata;
- Instrumente necesare desfasurarii activitatii;
- Pachet salarial atractiv compus din parte fixa si bonusare.

Descrierea companiei
Clientul nostru este unul din principalii comercianti/distribuitori de papetarie, birotica si articole de curatenie.