Click aici »

Agent vanzari

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
17-03-2015
Data actualizare
21-05-2015

Descrierea postului

Job-ul se adreseaza persoanelor care vor sa-si dezvolte o cariera in domeniul vanzarilor directe, bazata pe independenta personala intr-un mediu de lucru performant.

Cerem seriozitate, devotament si implicare. Oferim posibilitatea de satisfactii materiale si profesionale de exceptie, in functie de implicare si performanta.

Responsabilitati:

- Administrarea activitatilor de vanzari, cu scopul de a sprijini dezvoltarea portofoliului de clienti, realizarea obiectivelor de loializare si maximizarea acoperirii pietei;
- Dezvoltarea si implementarea de strategii de vanzari adecvate, cu scopul de a mentine si extinde portofoliul de clienti si de a imbunatati procesul de vanzare.
- Identificarea zonelor care necesita programe de imbunatatire si dezvoltare sau reducere de costuri.

Cerinte

Candidatul ideal:

Colegii pe care ii dorim pentru extinderea activitatii de vanzari ar trebui sa se apropie de profilul cautat de noi:

Aptitudini personale:

- Orientare catre client si catre rezultate cuantificabile;
- Excelente abilitati de lucru cu oamenii;
- Foarte buna capacitate de influenta si convingere;
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere;
- Seriozitate, rezistenta la stres, persoana responsabila.

Aptitudini tehnice si profesionale:

- Experienta anterioara in vanzari (reprezinta avantaj);
- Buna cunoastere a tehnicilor de vanzare;
- Disponibilitate de lucru pe teren si flexibilitate in programul de lucru;
- Studii medii, Studii superioare (de preferat tehnice, stiin?e sociale - Reprezinta avantaj);
- Bune cunostinte de operare PC: Word, Excel;
- Permis de conducere categoria B.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Beneficii:

- posibilitatea de a-ti pune amprenta pe modul de organizare a activitatii de vanzari;
- angajare cu contract individual de munca - full time;
- salarizare bazata pe perfomantele obtinute (salariu fix + comision variabil (procentul creste in functie de performanta));
- telefon de serviciu;
- suport logistic pentru activitatea zilnica (pozitie pe piata excelenta, portofoliu relevant).