Click aici »

Agent vanzari VAN SELL

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Ploiesti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
05-12-2017
Data actualizare
05-12-2017

Descrierea postului

1. Domeniu de activitate:

- Industria tutunului, comercializare produse din tutun si accesorii destinate fumatorilor adulti

2. Obiectivul postului:

- Realizarea obiectivelor de vanzare si distributie in teritoriul repartizat printr-o productivitate maxima la un nivel inalt de satisfacere a cerintelor clientului.

- Gestionar/ atributii de gestiune pentru produsele incredintate de companie.

3. Dimensiunea postului:

- Filiala: Prahova si partial jud. Buzau

- Nr. de magazine din teritoriul repartizat: 200 magazine

- Productivitate:   28 vizite eficiente-facturi/zi (minim 26 vizite eficiente - facturi)

4. Responsabilitatile si sarcinile postului:

- Atingerea obiectivelor de distributie din punct de vedere al disponibilitatii produselor, volumelor de vanzare, acoperire teritoriu, frecventa de vizitare, monitorizare si rotatie stocuri, expunere produse si materiale publicitare;

- Stabilirea unor relatii bune cu clientii, dezvoltate pe respect reciproc si incredere. Acordarea de suport printr-o comunicare continua si rezolvarea prompta a problemelor si cerintelor aparute;

- Folosirea resurselor si echipamentelor companiei eficient si in siguranta. Raspunde pentru pagubele aduse societatii prin neindeplinirea sau indeplinirea necorespunzatoare a sarcinilor de serviciu;

- Conducerea masinii in conformitate cu politicile companiei si legislatia in vigoare;

- Gestionarea corecta a marfii si banilor in conformitate cu legile in vigoare si cu politicile companiei;

- Raspunde de stocul de marfa incarcat in masina, atat cantitativ cat si valoric si de banii incasati;

- Completarea corecta a actelor, in conformitate cu reglementarile legale. Emite facturi comerciale, incaseaza bani si ii depune la sfarsitul fiecarei zile la casierie, pe baza unui raport de incasari;

- Respectarea masurilor de protectie a muncii;

- Mentinerea, actualizarea si introducerea in sistem in conditii de acuratete a informatiilor aferente teritoriului de care agentul raspunde;

- Informarea continua a superiorului si a managementului companiei in legatura cu activitatile de distributie;

- Sa se prezinte la sesiunile de informare organizate de superiorul ierarhic si sa se informeze permanent cu privire la modificarile intervenite in politicile specifice aplicabile postului;

Cerinte

- Domiciliul stabil in Mun. Ploiesti;

- Experienta in distributia FMCG + un portofoliu de clienti;

- Experienta in industria tutunului (vanzari) constituie un avantaj major

- Abilitati de vanzare;

- Spirit de organizare;

- Spirit de echipa;

- Orientare spre client / consumator;

- Onestitate si etica;

- Fara antecedente penale / rutiere;

- Permis de conducere valabil (minim 1 an) + experienta in conducerea unei autoutilitare de 3,5t - tip Fiat Ducato/Peugeot Boxer 13 mc;

- Studii: minim bacalaureat;

- Cunostinte operare PC

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariul este constituit din parte fixa + bonus din vanzari + tichete de masa

Trimite CV