Click aici »

Agent Vanzari Transporturi - Telesales Bucuresti

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
16-07-2013
Data actualizare
16-07-2013

Descrierea postului

- identificarea si contactarea clientilor potentiali in piata;
- intretinerea si dezvoltarea portofoliului existent;
- promovarea constanta a produselor si serviciilor firmei;
- intocmirea de analize si rapoarte periodice;
- efectuarea unui volum de minim 25 contactari/zi.

- Angajatul preia comenzile si cerintele clientului, rezolva problemele ?i plangerile aparute, de asemenea raspunde la intrebarile clien?ilor telefonic.
- Mentinerea unei legaturi permanente si acordarea asistentei necesare pe durata parteneriatului cu clientii.

- Contabilitate primara (emiterea de facturi, urmarirea costurilor generate de activitatea sa de vanzari, urmarirea incasarii facturilor generate de activitatea sa)

Cerinte

- Absolvent studii superioare;

- Experienta de min. 6 luni intr-o pozitie similara. Constituie un avantaj

- Cuno?tin?e de baza ale calculatorului, cum ar fi word, email, aplica?ii pe internet, precum ?i abilitatea de a tasta, ?i de a introduce informa?ii intr-o baza de date

- initiativa si implicare activa;
- disponibilitate pentru ore suplimentare;
- abilitati in abordarea clientilor prin telefon;

- Spirit de echipa

- inclinatii spre intocmirea de analize si capacitatea de a actiona in consecinta pe baza lor

- Cunostinte limba engleza obligatoriu nivel avansat

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariu Fix + Comisioane actractive din vanzari.

- posibilitatea de dezvoltare si perfectionare profesionala continua alaturi de o echipa tanara si dinamica;

- oportunitatea dezvoltarii unei cariere de succes in vanzari;

- domeniu de activitate dinamic si provocator;