Click aici »

Agent vanzari - Segment Rezidential

Tipul ofertei
Part Time
Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
30-05-2012
Data actualizare
30-05-2012

Conditii de aplicare

Candidatii trebuie sa raspunda la un interviu online cu 4 intrebari.

Descrierea postului

? Participa la programe de pregatire profesionala oferite de Romtelecom, pentru a putea aplica in practica cunostintele insusite, astfel incat intalnirea cu clientii sa fie de succes.
? Vinde si ofera pe teren catre client pachetul de produse si servicii Romtelecom, cu scopul de a satisface nevoile clientilor in mod optim si de a creste veniturile.
? Completeaza zilnic chestionarele de interactiune cu clientii complet si corect, urmarind scriptul de vanzare prezent in chestionar.
? Analizeaza informatiile completate in propriile chestionare si comunica teamliderului orice situatie repetitiva identificata care ar putea duce la o imbunatatire a procesului de vanzare/produselor/etc
? Intocmeste evidenta zilnica a contactelor stabilite pe teren cu clientii si raporteaza catre teamlider fisele de cerere servicii, chestionarele si a formularele de feed-back efectuate.
? Monitorizeaza situatia clientilor proprii, pentru a se asigura ca acestora le-au fost instalate serviciile contractate.
? Dezvolta relatii de lucru apropiate cu clientii importanti, pastrand legatura cu acestia pentru a gasi oportunitati de crestere a vanzarilor.
? Furnizeaza superiorilor feedback din piata in mod activ, pentru a oferi o contributie semnificativa la planificarea serviciilor companiei, a strategiilor locale si pret.
? Isi insuseste si respectara procedurilor primite de la Romtelecom
? Propune teamliderului localitati cu potential de vanzare Romtelecom.
? Promoveaza Romtelecom printr-o tinuta adecvata, prin discurs si atitudinea orientata spre client.

Cerinte

Studii medii.
? Minimum 4 luni experienta in domeniul vanzarilor directe (catre persoane fizice).
? Tehnici de vanzare.
? Bune abilitati de comunicare si vanzare.
? Capacitate de lucru in echipa
? Orientare catre rezultate.
? Creativitate si spirit de initiativa
? Disponibilitatea de a calatori
? Bune aptitudini de operare PC.

Postul este pe perioada nedeterminata: 2 ore/zi pentru primele 3 luni, dupa care, in functie de rezultate, 8 ore/zi.