Click aici »

Agent vanzari prin telefon

Nivel cariera
Liceu, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Ploiesti Ploiesti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
30-01-2017
Data actualizare
30-01-2017

Descrierea postului

Dezvolta si intretine relatiile cu clientii si potentialii clienti prin contactarea telefonica/ e-mail a acestora si promovarea produselor KPZ Waagen;
Extinde in permanenta portofoliul de clienti prin activitati specifice de vanzari si marketing de vanzari;
Cunoaste intreg portofoliu de produse al firmei, prospecteaza piata, cunoaste si se mentine la curent in permanenta cu evolutiile pietei, cu produsele concurente, cu noutatile din domeniu;
Raspunde solicitarilor clientilor prin telefon sau e-mail (ofertare, vanzare), ofera clientilor solutii la problemele acestora: asistenta in alegerea produselor, vanzarea produselor, servicii post-vanzare etc.;
Preia si rezolva apelurile clientilor, raspunde la intrebari, reclamatii, probleme tehnice raportate de catre client, in concordanta cu procedurile si regulile companiei;
Raspunde cu promptitudine si profesionalism fiecarui client sau potential client;
Colaboreaza activ cu managementul societatii si departamentul tehnic, transmite catre departamentele implicate sugestii si informatii colectate din procesul de vanzare;
Utilizeaza in cadrul procesul de vanzare sistemele de calcul si softurile din cadrul firmei respectand procedurile stabilite.

Cerinte

Experienta in realizarea procesului de vanzare prin telefon;
Cunoasterea fluxului de documente comerciale intre furnizori, clienti, parteneri;
Abilitati foarte bune de comunicare si negociere, claritate in exprimare;
Capacitate de organizare si prioritizare a sarcinilor;
Spirit de echipa.

Oferta (bonusuri, beneficii)

Pachet salarial format din parte fixa plus comision din vanzari;
Mediu de lucru tanar si dinamic;
Parte a unei companii cu recunoastere internationala.