Click aici »

Agent vanzari prin telefon

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti Bucuresti
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
31-08-2015
Data actualizare
31-08-2015

Descrierea postului

Descrierea jobului:

Ce vei face:
- Vei efectua/ prelua apeluri telefonice si le vei gestiona conform procedurilor de lucru;
- Vei ajuta la indeplinirea obiectivelor specifice pe proiect;
- Vei fi proactiv in abordarea clientilor si in identificarea nevoilor acestora;
- Vei fi sustinut in activitate prin suport continuu din partea intregii echipe.
-Vei prezenta si promova prin telefon produsele companiei;
- Vei efectua apeluri de retentie si fidelizare;
- Vei prelua comenzi de la clienti;
- Vei crea, dezvolta si mentine relatia cu clientii in scopul atingerii obiectivelor de vanzare, profitabilitate si incasare;
- Vei tine evidenta tuturor solicitarilor primite de la clienti si vei inregistra in sistem detalii ale discutiilor cu clientul, precum si motivele nemultumirii clientului, conform cu procedurile dapartamentale.

Cerinte

Candidatul ideal:
Esti o persoana sociabila, interactionezi usor cu cei din jurul tau, esti orientat/a spre performanta iar procesul de vanzare te atrage?
Vrei sa lucrezi intr-o echipa tanara si dinamica, in care sa-ti faci o cariera? Avem exact ce-ti trebuie!
Ai sansa sa castigi prin propriile forte un venit net lunar peste medie.
CERINTE:
- Limba engleza nivel mediu spre avansat, scris si vorbit ? obligatoriu;
- Persoana comunicativa, activa, dinamica;
- Cunostinte operare calculator ( MS Windows, MS Office, Internet Explorer ? nivel mediu)
- Foarte bune abilit??i de vânzare ?i negociere;
- Foarte bune abilit??i de ascultare;
- Orientare catre client si cursivitate in exprimarea verbala;
- Dorinta de a incepe si continua o cariera in domeniul vanzarilor;
- Bune abilitati de comunicare si prezentare a informatiei;
- Abilitati de comunicare si persuasiune in comunicarea telefonica;
- Atitudine pozitiva, invatare rapida;
- Spirit de echipa si auto-motivare;
- Experienta profesionala in activitati de trading financiar, brokeraj ? constituie avantaj

Oferta (bonusuri, beneficii)

Ce iti oferim?

- Sansa de a te alatura unei echipe formata din oameni tineri, dinamici si independenti, alaturi de care sa lucrezi;
- Ocazia sa te dezvolti din punct de vedere profesional alaturi de noi, deoarece oferim oportunitati de promovare;
- Vei lucra intr-o companie internationala, stabila din punct de vedere financiar, care isi respecta angajamentele luate fata de clienti si fata de angajati;
-Intri intr-o echipa de vanzari profesionista formata din oameni dinamici si prietenosi, care au reusit sa creasca vanzarile companiei, chiar si in conditiile actuale. Intotdeauna cand lucrurile ti se par ca sunt imposibil de realizat vei putea vedea in jurul tau exemple ca ?se poate? si oameni care te vor ajuta sa treci peste momentul greu;
- Salariu fix si bonusuri atractive corespunzatoare performantelor individuale si de echipa;
- Training-uri de specialitate in domeniu, care sa te ajute sa te dezvolti.