Click aici »

Agent vanzari echipamente medicale de top

Nivel cariera
Facultate, Entry-level Management
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele Toate orasele
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
30-09-2019
Data actualizare
28-10-2019

Descrierea postului

Academia de HR recruteaza pentru Clientul sau, importanta companie care se ocupa cu importul si distributia de echipamente medicale de inalta performanta provenind de la cei mai mari producatori ai lumii si cele mai mari si respectate branduri de profil.

Produsele companiei sunt de o calitate exceptionala si pot fi gasite in numeroase spitale si clinici, in salile de operatii, in saloanele de terapie intensiva ori in maternitati asigurand ingrijirea pacientilor. Acestea raspund celor mai inalte standarde impuse din domeniu fiind certificate FDA, CE si ISO.

Printre echipamentele furnizate se numara de exemplu blocuri operatorii (chirurgie generala si cardiovasculara, chirurgie bariatrica, urologie, ginecologie, ORL, oftalmologie, etc.), sectii de anestezie si terapie intensiva, echipamente performante de imagistica medicala si explorari functionale (CT, RMN, angiografie, echografie etc), spatii post-operatorii si saloane.

Proiectele de anvergura de dotare cu aparatura de top a unora dintre cele mai cunoscute spitale din Romania sunt o recunoastere a pozitiei de lider pe care Clientul nostru o detine in piata si a reputatiei de care se bucura.

Descrierea Jobului
Scopul principal al postului este contactarea clientilor si vanzarea produselor companiei in arealul geografic desemnat (Bucuresti si imprejurimi)

Dezvolta activ, prin vizite regulate, un parteneriat pe termen lung cu clientii din aria sa (Bucuresti si imprejurimi)

Dezvolta impreuna cu clientii companiei (spitale, clinici private si de stat, centre medicale, etc.) portofoliul optim de aparatura / solutii pentru a veni in intimpinarea nevoilor acestora

Participa la diverse evenimente, expozitii si congrese de profil reprezentand compania si produsele sale

Intocmeste ofertele tehnico-economice si contractele de vanzare si se inscrie la licitatiile organizate in aria sa de vanzare si raspunde de rezultatul acestora

Face followup pentru contactele si sales leads identificate

Urmareste predarea aparaturii / solutiilor catre clientii sai precum si efectuarea instructajelor de utilizare

Este responsabil pentru realizarea bugetului de vanzari si pregateste prognoza pentru vanzarile sale

Intreprinde actiuni specifice de account management pentru contractele proprii pana la realizarea lor integrala

Monitorizeaza si este la curent cu dezvoltarea pietii, colecteaza date concrete ale vanzarilor concurentei si achizitiilor clientilor din aria sa; realizeaza si actualizeaza permanent baza de date cu informatii despre acestia

Participa activ la incasarea/recuperarea restantelor de plata ale clientilor sai

Cerinte

Candidatul Ideal
Studii si Experienta

Studii superioare, preferabil studii tehnice
Constituie avantaj studii in Inginerie Medicala/ Medicina / Medicina/Biomedicina
Limba Engleza - scris, citit si vorbit (bine, vocabular tehnic, inclusiv pentru participarea la trainingurile de producator)
Permis de conducere categoria B
Experienta in roluri similare min. 2-3 ani
Alte cerinte

In vanzari in general (min. 3 ani), preferabil in domeniul medical (minim 1-2 ani)
Cunostinte generale sau specializari privind aparatura medicala (avantaj, vor fi suplinite daca nu prin traininguri tehnice de la producator)
Cunostinte generale privind blocul operator, terapia intensiva adulti, copii, nou-nascuti (avantaj)
Foarte bune abilitati de comunicare si negociere, putere de convingere
Excel/Office (basic)
Carnet conducere cat. B

Oferta (bonusuri, beneficii)

Oferta
Firma de prestigiu, lider pe domeniul sau

Produse de top, recunoscute si apreciate in piata, proiecte provocatoare si ambitioase, clienti importanti

Posibilitatea de a face parte dintr-o industrie dinamica si plina de oportunitati

Colegi deosebiti, o echipa de profesionisti, atmosfera de familie

Independenta si autonomie, program flexibil, desfasori o activitate frumoasa unde nu te simti ca la munca

Telefon mobil, abonament de voce si date

Masa de pranz asigurata de catre firma

Laptop serviciu

Traininguri tehnice si formare on-the-job in tara si strainatate

Siguranta si stabilitate pe termen lung

Masina de serviciu

Salariu motivant + Bonusuri specifice pentru vanzari, in functie de performanta

O sansa de a creste profesional lucrand pentru unul dintre liderii din piata!