Click aici »

Agent vanzari directe

Nivel cariera
Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Bucuresti, Sibiu Bucuresti Sibiu
Domeniile ofertei
Vanzari, Inginerie
Data introducerii
20-03-2015
Data actualizare
08-01-2018

Descrierea postului

Inginer Vanzari Directe - zona S-V, Bucuresti
? Evaluarea pietei prin vizite catre clientii targetati (fabrici);
? Promovarea produselor (automatizari industriale) catre directori tehnici, directori fabrica, directori mentenanta;
? Monitorizarea produselor concurentei - ce produse noi au aparut, calitatea produselor, perceptia clientilor fata de produsele concurentei;
? Asigurarea intocmirii si derularii contractelor de vanzare;
? Dezvoltarea si mentinerea portofoliului de clienti;
? Intocmirea periodica a rapoartelor de activitate;
? Suportul oferit clientilor in gasirea solutiilor corespunzatoare cerintelor acestora.

Cerinte

? Studii de specialitate - de preferat Facultatea Politehnica
? Experienta de cel putin 2 ani de vanzari in domeniul automatizarilor industriale
? Portofoliu activi de clienti in domeniu
? Foarte bune abilitati de comunicare si relationare, orientare catre client
? Bune abilitati tehnice
? Orientare spre rezultate
? Capacitate de analiza
? Entuziasm si initiativa de a invata lucruri noi
? Disponibilitate de a calatori in tara
? Permis conducere categoria B
? Limba engleza/italiana constituie un avantaj

Oferta (bonusuri, beneficii)

Salariul motivant + bonus

Masina

Telefon

Laptop

Cursuri de perfectionare