Click aici »

Agent vanzari Audio si Iluminat B2B (Product Manager)

Nivel cariera
Liceu, Scoala postliceala, Facultate
Salariu oferit
Oras(e)
Toate orasele
Domeniile ofertei
Vanzari
Data introducerii
11-09-2017
Data actualizare
11-09-2017

Descrierea postului

- Vanzare b2b, prin identificare de potentiali clienti, ofertare, negociere, incheiere contract si urmarirea derularii acestuia.
- Promovare, catre reteaua de distributie si canalele specifice.
- Extinderea retelei de distributie pentru produsele aflate in portofoliu.

Cerinte

- Experienta de minim 6 luni in vanzari, contact direct cu clientii, vanzari catre persoane juridice, sau vanzari catre santiere de constructii, chiar si telematketing/telesales.
- Operare PC si utilizare a pachetului Office.
- Studii medii sau superioare tehnice sau economice.
- Lucru independent/in echipa.
- Persoana organizata, responsabila, atenta la detalii.
- Cu abilitati de vanzari si pasionat de munca ta.
- Implicat si autodidact;
- Avantaj: experienta anterioara in domenii conexe: AV/IT/Security

Responsabilitati:

- Ofera suport clientilor, prin informatii despre produse, preturi, stocuri etc.
- Consiliere, in scopul achizitionarii produselor promovate.
- Mentine relatia cu clientii actuali;
- Extinde reteaua de distributie si cauta noi canale de promovare a produselor.
- Intocmeste contracte, urmareste livrarile si incasarile produselor.
- Raporteaza saptamanal si lunar activitatea de vanzare/promovare.

Oferta (bonusuri, beneficii)

- Salariu pe masura performantei + bonusuri performanta + comision vanzari.
- Asigurare medicala;
- Autoturism + laptop+Telefon.
- Un mediu de lucru stabil, orientat pe cunoastere si perfectionare

Trimite CV